שמירה על טריות הקפה – כל הטיפים בפנים

3

שמירה על טריות הקפה – כל הטיפים בפנים

כיצד נשמור על טריות הקפה?

טחינת פולי קפה

רוצים לקבל קפה טרי וטעים בכל פעם? איפה מאחסנים את הקפה בארון, במקרר או במקפיא? האם כדאי לקנות קפה טחון או פולים? מומחי לנדוור מסבירים
הדרך הטובה ביותר לקבל כוס קפה טרי וטעים בכל פעם שאנו מכינים קפה בבית, היא לקנות כמות קטנה של פולי קפה טריים (שנקלו בארץ) ולטחון בכל פעם את הכמות הרצויה בסמוך ככל האפשר לזמן הכנת הקפה. ההבדל בין קפה שנטחן במקום לבין קפה שנטחן לפני מספר ימים הוא הבדל גדול מאוד המשפיעה על כוס הקפה שנקבל. אין כמו הטעם, המרקם והארומה שנקבל כשנכין כוס קפה טרי.
על מנת לשמור על טריות הקפה לאורך זמן עלינו להרחיק אותו מלחות, אור וחום לפיכך אחסון פולי קפה צריך להיות בקופסת איחסון אטומה, עם עדיפות למיכל שאיבת וואקום. את הקופסה רצוי לאחסן במקום קריר ויבש. יש לשים לב כי בכל פעם שאנו פותחים את המיכל נכנסת לחות ומשפיעה לרעה על טריות הקפה, טעמו וכו'.
לגבי קפה טחון זהו סיפור שונה לגמרי. כאשר הקפה נמצא באריזה אטומה המכילה חנקן (לדוגמא: 100 גר' קפה שחור טחון טרי לבוקר), הקפה שומר על טריותו לאורך זמן. אבל, מהרגע שנפתח את השקית הקפה מתחיל לאבד מהארומה שלו. לכן, עלינו לצרוך את הקפה תוך מספר ימים מרגע פתיחתו ובכל מקרה לשמור אותו בכלי אחסון מתאים בארון יבש. אם אנחנו רוצים קפה טחון טרי בכל פעם שאנחנו מכינים קפה, כדאי להשתמש בקפה במנות אישיות השומר על טריות הקפה לאורך זמן ומבטיח לנו קפה ארומתי בכל פעם ובכל מקום.

/ מגזין

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

סל הקניות