ראיון לקוח: מכבי תל-אביב

3

ראיון לקוח: מכבי תל-אביב

קפה וכדורגל
ברזיל זה כדורגל. ברזיל זה גם קפה. לכבוד המונדיאל, שמתקיים הפעם בארץ הטרופית היפה, בדקנו איך מערבבים קפה עם כדורגל

כדי להבין איך נראה יום עבודה של אנשים מעולם הכדורגל בתקופת משחקי גביע העולם, שוחחנו עם אבי מזרחי, מנהל מערך מנויים וכרטיסים במועדון הכדורגל מכבי תל אביב. ברור שדיברנו איתו גם על קפה.
הפעילות של המועדון מתחלקת לשניים: הצד המקצועי קורה בקרית שלום, שם מתאמנים, ובשארית ישראל 37 בתל-אביב נמצאת ההנהלה. סגל העובדים כולל כ-25 אנשים, גברים ונשים, עם יתרון קל – ומעט מפתיע, בהתחשב בתחום הגברי – לנשים. מזרחי מספר שכולם מכירים את כולם, "המשרד מאוד אינטימי ומשפחתי", וגם לחוץ: "העבודה תמיד בהילוך גבוה. כל מה שקשור לכדורגל – לחוץ. התפקיד שלנו לארגן משחקים בארץ ובחו"ל ואנחנו עושים הכול כדי שבצד המקצועי לא יצטרכו להתעסק בכלום, חוץ מכדורגל."

יש קשר ישיר בין המשרד לקבוצה?
כמובן. עם הצוות מקצועי, עם מנהל הקבוצה, אפילו עם השחקנים. הרבה פעמים נפגשים, כולנו עובדים באותו מקום.

עד כמה פעילה פינת הקפה שלכם?
פינת הקפה היא הפינה הכי פעילה פה. זה לא עניין של הפסקות קפה – עושים קפה וכל אחד לוקח לעמדה שלו. אנחנו שותים המון קפה.

יש עוגיות?
תמיד מנסים שיהיו לנו פינוקים, אבל משתדלים גם לא לאכול יותר מדי.

הצוות בכושר?
לא הייתי אומר שהצוות פה בכושר. יש לו כושר משל עצמו.

כלומר?
כושר מצוין של שתיית קפה.

שותים את הקפה בשביל הקפאין או בשביל הטקס?
גם וגם. כי כשאתה עושה קפה, זאת הפסקה מהעבודה, אתה מכין לעוד מישהו, מתיישבים לשתי דקות… אז זה הופך לטקס. אבל לפעמים גם שותים קפה פשוט בשביל הקפה – כי אתה מרגיש שאתה צריך או כי לא הספקת לשתות בבית

איזה קפה הכי אוהבים אצלכם?
הפוך הולך הכי טוב, כמובן. אצל האורחים (ויש הרבה פגישות במשרד) בולט מאוד שהם מעדיפים אספרסו. מעניין למה. אולי כי אין אצלנו משרתים וכל עובד, לא משנה מה הדרג שלו, מכין קפה בעצמו לאורחים שלו. יכול להיות שהאורחים חושבים שאספרסו זה מה שהכי קל בשבילנו לבצע.

עכשיו בימי המונדיאל, יש פעילות ערה יותר בפינת הקפה כי העובדים מדברים על המשחקים?
לא. המשרד לא גדול במיוחד, ובגלל שהעמדות של האנשים נמצאות אחת ליד השנייה, יש יותר שיחות תוך כדי עבודה. זה עובד ככה: יש את הקפה של הבוקר, לפעמים יש את האספרסו של שעה 12, אחרי ארוחת הצהריים לוקחים הפסקה של חצי שעה ואז יש סבב נוסף של קפה, ובסביבות חמש-שש זה כבר פרי סטייל אצל מי שעדיין נמצא במשרד. לפעמים חוטאים גם בתה.

יש נבחרת שמשחקת במונדיאל ואהודה במיוחד אצלכם במשרד?
אין אהדה לנבחרת מסוימת. אנחנו אוהדי מכבי תל-אביב. בגלל שזו העבודה שלנו, זאת פחות אהדה ויותר אינטרסים של המועדון. זאת עבודה שבה מה שקורה בשבת יכול להשפיע בצורה מטורפת על האוהדים, הרכישות שהלם בחנות, האהבה, הביקורת, החיוביות, השליליות. לאורך השבוע אנחנו מושפעים ממש ממה ש-11 שחקנים עשו בשבת.

/ מגזין

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

סל הקניות