קפה רובוסטה

קפה רובוסטה

קפה רובוסטה (Robusta)

פולי הקפה בעולם מתחלקים לשתי משפחות עיקריות: ערביקה ורובוסטה.

קפה הרובוסטה (Robusta) שואב את שמו מהמילה Robust (חסון / איתן) ואכן הוא עץ שנחשב לחזק ועמיד, במיוחד לעומת עץ קפה הערביקה. עץ קפה הרובסטה גדל לגובה של כ-10 מטרים, יש לו יבול גדול יותר מלעצי הקפה ערביקה והוא מכיל יותר קפאין (כ-2.7% לעומת 1.5% בערביקה). כמו כן, הוא רגיש פחות למחלות ומזיקים ולכן דורש פחות טיפול של חומרי הדברה והגנה מאשר קפה הערביקה. כל אלה עוזרים ליצור יבולים גדולים יחסית של צמח קפה הרובוסטה, אשר עוזרים לשמור על מחירו הזול יחסית.

קפה הרובוסטה נסחר בבורסת הסחורות של לונדון. יצרנית הקפה הגדולה בעולם של קפה רובוסטה היא וייטנאם, למרות שגם הרבה ממדינות אפריקה ודרום אמריקה מייצרות יבולים גדולים. בסך הכול כ-20% מהקפה המיוצר בעולם הוא ממשפחת הרובוסטה. בסך הכול וייטנאם הינה יצרנית הקפה השנייה בגודלה בעולם, לאחר ברזיל, אשר מתמחה בעיקר בפולי ערביקה (כ-80%).

פולי רובוסטה קלויים משמשים בעיקר כדי לייצר קפה חזק, בעל גוף מלא עם טעם מריר מעט. יחד עם זאת, ברוב המוחלט של הפעמים פולי הרובוסטה ישולבו בתערובות קפה ביחד עם פולי ערביקה כדי ליצור איזון טעמים. למרות שפולי הרובוסטה זולים (לעיתים משמעותית) מפולי הערביקה, אין לזלזל בהם ואפילו האיטלקים נוהגים לשלב אותם בתערובות האספרסו היוקרתיות על מנת לתת לקפה "גוף" מלא וחזק וקרמה עבה וסמיכה.

/ מגזין

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

סל הקניות