מוצר החודש – לנדוור המקורי

מוצר החודש – לנדוור המקורי

קפה שחור לנדוור המקורי הוא הקפה הקלאסי והוותיק ביותר שלנו.

הכל התחיל בשנת 1919 כאשר משה לנדוור פתח בית קפה במרכז ברלין שהפך במהרה לאחד הפופולריים בעיר. לנדוור החליט להצמיד ליד הבית הקפה שטח נוסף, שבו עסק בקליית הקפה ובאריזתו. בשנת 1933, החליט משה לנדוור שבגלל עליית הנאצים לשלטון בגרמניה, תעלה המשפחה לישראל וכך הגיעו אכן הגיעו לתל אביב. מייד עם בואם ארצה הקים משה לנדוור את בית הקלייה הראשון בארץ, עוד לפני קום המדינה, ברחוב אלנבי.

קפה לנדוור הפך לאחד הנפוצים בארץ עוד לפני הכרזת העצמאות של מדינת ישראל. לאחר הקמת המדינה, בימי הצנע והתלושים של שנות ה-50, היה קשה להשיג קפה אמיתי משום שבארץ שווקו אך ורק תחליפי קפה על בסיס ציקוריה. יחד עם זאת קפה אמיתי אפשר היה אז למצוא בבית הקלייה של לנדוור. במשך השנים ולאחר ימי הצנע נותר בית הקלייה של לנדוור מקום משיכה לחובבי הקפה במדינה החדשה, ורבים הגיעו לחנות המפעל מידי יום כדי לקנות את הקפה האמיתי.

לאורך השנים הביקוש המשיך וצמח, ובשנת 1964 נוכח משה לנדוור כי בית הקלייה הקטן ברחוב אלנבי אינו יכול לספק את דרישת הלקוחות. לכן, החליט לחפש מקום גדול יותר וכך בית הקלייה התרחב ועבר לאזור התעשייה בחולון, שם הוא נמצא עד היום.

התערובת הייחודית של הקפה המקורי מורכבת מזני קפה חזקים בעלי ארומה ייחודית, שילוב של פולי ערביקה ורובוסטה מדרום אמריקה ואפריקה. פולי הקפה נבחרים במיוחד ונקלים בקלייה בינונית ובהירה יחסית, במערכת סגורה ומבוקרת על מנת לשמור על אחידות ואיכות בטעם הקפה.

השמירה הקנאית על תהליך ייצור הקפה, אשר מתרחש כבר יותר מ-90 שנה, מבטיחה לנו ליהנות מעוד הרבה שנים של קפה שחור טחון טרי היישר מבית הקלייה לשקית הכחולה והאהובה.

/ מגזין

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

סל הקניות