מדינה בחודש – קולומביה

מדינה בחודש – קולומביה

הרבה חובבי קפה מכירים את התמונה של החוואי חואן וואלדז המשופם, המוביל את חמורו בשדות הקפה הקולומביאניים. יחד עם זאת, רובם אינם יודעים שהאיש אשר גילם את דמותו של החוואי היה שחקן מקצועי שהופיע במסע פרסום שנערך לקידום הקפה מקולומביה.

ממשלת קולומביה משקיעה מאמצים רבים בבקרה ופיקוח על איכות הקפה ובמאמצי שיווק. הממשלה רואה בקפה מוצר מועדף וגם מצליחה לשפר את תדמית הקפה הקולומביאני ברחבי העולם. קולומביה היא היצרנית השלישית בגודלה בעולם (ברזיל מקום ראשון ו-ויאטנאם מקום שני). היא מייצרת כעשירית מתפוקת הקפה העולמי. חלק נכבד מהקפה מסווג ונתפס כאיכותי ויוקרתי וכך המדינה מצליחה להגדיל הכנסותיה מהקפה.

בקולומביה מגדלים קפה בשני אזורי ייצור עיקריים – האזור המרכזי ואזור ההרים המזרחי. המותגים הידועים הם ארמניה (Armenia), מניזאלס (Manizales, מדילין (Medillin), בוקראמנגה (Bucaramanga) ובוגוטה (Bogota). הפולים הגדולים נקראים סופרימו (Supremo) והפולים הקטנים נקראים אקסלסו (Excelso).

הקפה הקולומביאני, המעובד בשיטה הרטובה, מתאפיין בארומה טובה, בניחוח עשיר, בגוף בינוני כבד ובחומציות מעודנת. בגלל כמות הייצור הגדולה ניתן למצוא קפה קולומביאני בטעמים ובגוונים נוספים ושונים. את הקפה הקולומביאני אפשר לקלות במספר דרגות קלייה ולקבל טעמים שונים. הקלייה המומלצת היא בין עירונית לעירונית מלאה.

לרכישת פולי קפה לחצו כאן>>

כתבה על טיולי קפה בעולם לחצו כאן>>

 

/ מגזין

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

סל הקניות