למה אנחנו לוקחים הפסקות קפה?

DSCF7865landwer_1

למה אנחנו לוקחים הפסקות קפה?

במידה ואתם קוראים את הכתבה הזו בזמן העבודה, רוב הסיכויים שאתם או אוחזים בכוס קפה או שאתם נמצאים בדרכם בדרך להכין אחת. בימינו, הפסקות קפה הפכו להיות אחד המרכיבים המרכזיים של יום העבודה במשרד והתרבות המשרדית. מדובר בחלק בלתי נפרד מחיי היום – יום של המשרד, עד שקשה לדמיין שבעבר הלא רחוק – השגרה הזו, לא הייתה קיימת.

קפה איכותי

המסורת של הפסקות הקפה

בעבר הגישה הייתה הפוכה, התפיסה של בעלי העסקים והמנהלים הייתה מנוגדת לחלוטין למנהג הפסקות הקפה שאילו אנחנו רגילים היום והיו אף שגינו את המנהג כחילול קודש. מכונת קפה היא הדבר האחרון שהיה ניתן למצוא במפעלים ובמשרדים. המטרה הייתה להשאיר את העובדים במנטליות של עבודה ומחויבות, מבלי לספק להם זמן פנוי שבו הם יכולים לשוחח ולהירגע, על חשבון שעות העבודה.

מאז תחילת המאה הנוכחית, הפסקת קפה הפכה לאחת מאבני היסוד של זכויות העובדים, שמעסיקים כיום לא רק מכבדים, אלא במשרדים רבים אף תוכלו למצוא פינת קפה מאורגנת ואפילו מכונת קפה יוקרתית העומדת לשימוש העובדים בהפסקות הקפה שלהם.

בתחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת, הפסקות קפה הפכו כמעט באופן רשמי לחלק מיום העבודה. ישנם אלו המאמינים שכל הקונספט של הפסקות הקפה נולד בעקבות המצאת מכונות הקפה. מכונת הקפה למעשה מזרזת את תהליך ההכנה של המשקה המעורר, באמצעות . באמצעות התהליך המזורז, העובדים וכל אדם שמעוניין, יכול ליהנות מקפה איכותי וחם שמוכן בתוך דקות בודדות, ללא מאמץ.

תרבות הפסקות הקפה כיום

במשך השנים מעסיקים ובעלי מעסיקים הבחינו שהפסקות הקפה מסייעות לשיפור הביצועים של העובדים, מה שהצליח בסופו של יום לבסס במשרדים רבים תרבות שלמה של הפסקות קפה. השקעה חד פעמית במכונת קפה וההוצאות לא משמעתיות על המרכיבים הנדרשים אחת לתקופה, נמצאו משתלמות למעסיקים שמקבלים תפוקה מרבית מהעובדים המרוצים שזוכים לשתות את כוס הקפה שלהם בכל זמן בו הם מרגישים שהם זקוקים לה.

עבור העובדים, הפסקות הקפה הן מקום שבו הם יכולים לתת לראש ולגוף לנוח לכמה דקות, בזמן שהם משוחחים עם עמיתיהם למשרד, על נושאי עבודה או חייהם האישיים. החדר שבו שוכנת מכונת קפה בכל משרד הוא החדר שבו אנשים מספרים סיפורים, בדיחות וחוויות וכך גם נוצר הווי חברתי במשרד שתורם לאווירה הכללית בחברה.

לסיכום, ניתן לומר שכיום לא ניתן לדמיין משרד שבו אין מכונת קפה סביבה מתאגדים העובדים והמעסיקים, לכוס קפה טובה וחמימה.

/ מגזין

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

סל הקניות