Skip to Content Contact Us
משלוח לנק' איסוף - חינם בהזמנות מעל 199 ש"ח. משלוח עד הבית - חינם בהזמנות מעל 299 ש"ח.

תמונה קפה שחור

קפה שחור מלווה את האנושות מזה מאות שנים. אנשים שותים קפה שחור בבית, במשרד, בצבא ובטיולים – זו ערכת חובה.

בד בבד, בעת האחרונה עלתה מאוד המודעות לאורח חיים נכון ולבריאות בכלל, ואנשים מעוניינים לדעת כיצד המזונות והמשקאות שהם צורכים משפיעים על בריאותם.

אז אם גם אתם רוצים לדעת האם קפה שחור בריא ומדוע כדאי לשתות אותו, כדאי לכם לקרוא את השורות הבאות.

מה עושה לכם הקפה?

הקפה משפיע על הגוף וגם על המוח בדרכים שונות. קודם כל מדובר במשקה טבעי בעל חומרים עם השפעות חיוביות, ביניהם מינרלים, נוגדי חמצון וויטמינים מסוגים שונים. שנית, החומר המרכזי של הקפה שנקרא כידוע קפאין, משפיע בעיקר על המוח. יש לו מבנה הדומה לזה של חומרים מסוימים שהמוח שלנו משחרר בעת שאנו ישנים והם שתורמים לישנוניות וההירדמות. מאחר שהקפאין הוא בעל מבנה דומה לשלהם ביכולתו להתיישב על תאי העצב שקולטים אותם ולתפוס את מקומם. ומכיוון שלחומרים אלו לא נשאר מקום הם אינם יכולים לעורר את תאי העצב ליצירת ישנוניות והירדמות, ואנו חשים יותר ערניים ונמרצים. כל מי ששותה קפה מכיר את ההרגשה הנמרצת הזאת, בין אם בשביל להתחיל את הבוקר, להתעורר קצת אחרי ארוחת הצהריים או לתת "בוסט" של ערנות בערב.

ומה היתרון הבריאותי בשתיית קפה שחור ?

לאורך השנים נערכו לא מעט מחקרים אודות שתיית קפה שניסו לענות על השאלה – האם קפה שחור בריא. התשובות שהתקבלו אינן תמיד אחידות אך קיימת מגמה ברורה האומרת שכן, קפה שחור בריא עבורנו כל עוד אנו צורכים אותו באופן מתון – בסביבות 2 או 3 כוסות ביום.

שיפור התפקוד וההרגשה

הקפה הוא כאמור משקה מעורר וכאשר אנו שותים אותו משתפרות יכולות המיקוד והריכוז. אם אנו מתפקדים טוב יותר בעבודה ובבית, חשים נמרצים וערניים יותר, הדבר מתבטא ברמת התפקוד ובהרגשה הטובה הכללית.

האטת הזדקנות

תאי הגוף שלנו עוברים עם השנים תהליכי הזדקנות ואחד הגורמים לכך הם רדיקלים חופשיים. בקפה שחור יש נוגדי חמצון כגון פוליפנולים אשר נלחמים באותם רדיקלים חופשיים ולכן יכולים להאט תהליכי התבלות של תאים.

מאגרי הגוף

אין אנו אומרים שצריך לבסס את התזונה היומית על קפה, אך כאמור יש בו ויטמינים ומינרלים שבהחלט מצטרפים למאגרים הנחוצים לגוף.

מחלת הסרטן

יש מספר מחקרים המראים כי צריכה מתונה של קפה עשויה להפחית את הסיכון ללקות בסרטן הרחם, סרטן הערמונית, סרטן לא ממאיר של העור ומחלות סרטן באזור הראש-צוואר.

בריאות הלב

מחקרים נוספים מראים כי בזכות נוגדי החמצון שבקפה, צריכה מתונה שלו עשויה להקטין בעיות לבבית גון הפרעות בקצב הפעימות ואי ספיקת לב.

בריאות העור

הרדיקלים החופשיים שבקפה גם יכולים לתרום להאטה של הזדקנות תאי העור ומכאן לחזות החיצונית של גברים ונשים כאחד.

סוכרת

יש עדויות לכך ששתיית קפה (הפעם ברמה יותר ממתונה) מפחיתה את הסיכון ללקות בסוכרת מסוג 2. עקב הגברת המטבוליזם הוא תורם להקטנת שיעור הסוכרים בדם.

מחלות של המוח

עוד מחקרים מראים כי צריכת קפה עשויה לקטין מחלות מוחיות כגון דמנציה, אלצהיימר, פרקינסון ושבץ מוחי.

בשורה התחתונה

לאור קשת רחבה של מחקרים שנערכו עד היום, מסתמן כי קפה שחור בריא עבורנו מבחינות שונות. יחד עם זאת, זכרו שכמו עם כל מאכל ומשקה יש להקפיד על צריכה מתונה, השתדלו לשתות את הקפה עם כמה שפחות סוכר, ואם אתם נמנים על קבוצה מיוחדת (למשל נשים בהיריון) כדאי להיוועץ עם רופא לגבי הצריכה המומלצת עבורכם.

קפה שחור טחון לנדוור - לבוקר - 100 גרם - אווירה

newsletter

הרשמו לניוזלטר שלנו עכשיו

והישארו מעודכנים בכל מה שחם בעולם הקפה
Back top top דילוג לתוכן