קפה לנדוור – סיפור ההיסטוריה – הנציב העליון שותה תה של לנדוור

הנציב העליון שותה תה של לנדוור

אריזת תה לנדוור משנות ה-50

בנוסף לעסקי הקפה ייבא משה לנדוור לארץ גם משקאות חריפים, תה ומוצרים שונים. אלה נמכרו בחנות המכולת המובחרת, שהייתה צמודה לבית מקלה קפה ובחנויות הנוספות עמן היה קשור. ביאליק לא התבקש לתת ביטוי עברי גם לפן הזה של העסק ועל כרטיס הביקור נכתב: בית מקלה קפה ואימפורט. התה, שהיה עדיין המשקה החם הפופולרי ביישוב, היה אחד המשמעותיים מבין המוצרים שייבא.
ההדפסה הבולטת על הקופסה: Landwer Tea First Quality הבטיחה לצרכן את האיכות הלנדוורית הבלתי מתפשרת.
אפילו במעונו של הנציב העליון הבריטי שתו את התה של לנדוור. אחת לכמה שבועות החנה רוס, נהגו האישי של הנציב, את הרולס רויס השחורה שלו בפתח החנות באלנבי 121 ומילא את תא המטען בתה האיכותי. מן הסתם באותה הזדמנות קנה גם קפה ומעדנים אחרים.

הצבא הבריטי רכש מלנדוור כמויות גדולות של תה וקפה ועם הזמן היה לאחד מלקוחותיו הגדולים, אך עובדה זאת לא הייתה רלבנטית כאשר חיילים בריטים נכנסו לחנותם וביקשו לערוך בה חיפוש אחר נשק לא חוקי. הימים ימי המחתרות שנאבקות לגירוש השלטון הזר והבריטים אסרו במפורש אחזקת נשק. הבחירה בבית העסק של לנדוור הייתה אקראית, אך משנפתחה הדלת – החיפוש החל. למשה לנדוור הייתה סיבה לדאגה: במגירה סודית, החבויה בשולחן העבודה שלו, הוסתר אקדח שנשאר ברשותו כמזכרת, מתקופת שירותו בצבא האוסטרו-הונגרי. אם יתגלה – הוא יהיה בצרות. הוא לא התבלבל. מיד הוציא כמה בקבוקי וויסקי, קוניאק וליקרים אחרים והניח אותם מעל המגירה הסודית, כך שמנעו גישה אל המחבוא הסמוי. החיילים נהנו מהמשקאות ולא דקדקו בחיפוש דווקא בחלקת השולחן שעליה הונחו הבקבוקים. החיפוש עבר בשלום ושגרת הפעילות חזרה לעצמה.

/ 100 שנה

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

סל הקניות