גברת לאטה ומר אספרסו

1

גברת לאטה ומר אספרסו

עם כל הגינות, הבארים, המסעדות והחופים, בתי הקפה ממשיכים להיות היעד המועדף והבלתי מעורער לדייטים, בעיקר ראשונים. למה? בגלל הטעם, בגלל הריח ובגלל עוד כמה סיבות טובות

אנחנו מרשים לעצמנו לנחש שכמעט כל מי שקורא את המילים האלה יצא לפחות פעם אחת בחייו לדייט ראשון בבית קפה. למעשה סביר מאוד שלא רק בדייט הראשון, אלא גם באלה שבאו אחריו, התבוננתם בעיני המועמד או המועמדת לכיבוש הלבבות ההדדי מבעד למסך אדים שעלה מספל מהביל.

פגישות ראשונות בבתי קפה מתרחשות כנראה בכל מדינה שיש בה בתי קפה. אם חושבים על זה, המנהג אינו מובן מאליו: חוף הים נחשב תמיד ליעד רומנטי; טיול בפארק מספק פרטיות ופסטורליה; בבארים האורות העמומים והאלכוהול בוורידים גורמים לכולם להיראות קצת יותר יפים ונחמדים – זאת עובדה כמעט מדעית. בכל זאת, גם בערים שבהן יש פארקים, בארים וחוף ים עם שקיעות בחינם, רוב הפגישות מתקיימות בישיבה זה מול זה, כשברקע רחש מכונת האספרסו ואוויר ריח הקפה. איך מסבירים את זה?

 

קודם כל כי כולם אוהבים קפה, ואם לא את הקפה, אז בטח את העוגה שלידו. חוץ מזה, בתי קפה הם לא רק מקומות שבאים אליהם כדי לקבל תדלוק של קפאין, אלא בעיקר להיפגש, לראות ולהיראות, לשמוע ולהשמיע. יש עוד כמה סיבות לכך שבתי קפה הם המקום הכי טוב שיש לדייטים ראשונים.

 

פגישה בבית קפה ידידותית לארנק שלכם. כמעט כל חלופה אחרת לפגישה בישיבה, מבאר דרך קולנוע ועד ארוחה במסעדה, תעלה לכם יותר. אתם יודעים או יכולים לדמיין כמה דרמטית הופכת להיות סוגיית "מי ישלם את החשבון" אחרי ארוחת ערב במסעדת יוקרה רומנטית, בעיקר אם הרומנטיקה לא הגיעה לשולחן שלכם. אם בא לכם לאכול בדייט (ולא רק את הראש), תמיד אפשר לנשנש ביחד משהו טעים גם בבית קפה. רק אל תשכחו – בלי מנות עם פטרוזיליה ובלי עוגות פרג. חבל על החיוך היפה שלכם.

זה נוח. שלא כמו מסעדות, בארים ובעיקר שקיעות על חוף הים, בתי הקפה פתוחים מהבוקר עד הערב ואם אתם גרים בעיר, יש מבחר גדול מאוד של מקומות לבחור ביניהם. גם פארקים וגינות פתוחים כל היום, זה נכון, אבל קל הרבה יותר לקבוע במרפסת האחורית של הקפה השכונתי מאשר ליד הקזוארינה הרביעית מצפון, כן שם, מול האגם. אם הקדמתם אתם יכולים להתרווח, להזמין משהו לשתות לתרגל את משפטי הפתיחה שלכם. ככה זה, המתנה בבית קפה נעימה יותר ומביכה פחות מאשר המתנה גלמודה ליד המזח לדייט שמתעכב כבר חצי שעה. בעיקר כשקר, אגב.

זה בטוח. בתי קפה הם מעין מקומות מפלט, ערי מקלט זעירות, שאפשר להתמקם בהם באופן זמני ולדעת שאתם מוגנים. במובן הזה הם עדיפים בהרבה על דייט במקום פתוח, וזה משמעותי במיוחד כאשר מדובר בפגישה ראשונה ובעיקר אם אתם נשים.

כי לפעמים טוב להיות סאחי. תאורת בית הקפה, הרכה במידה אך העמומה פחות מזו של הבארים, מאפשרת לכם לבחון היטב את תווי הפנים וההבעות של מי שיושב מולכם. הקפה, בדיוק ההפך מאלכוהול, משאיר אתכם חדים ועוזר לכם לא להשתטות יותר מדי. זה די חשוב כשמדובר בפגישה ראשונה או בפגישה שנייה שממש ממש התרגשתם לקראתה. המוזיקה הרגועה ברקע תאפשר לכם לשמוע אחד את השני לא מדברים שטויות, וברגעים דוממים של מבוכה, תמיד אפשר לזמן את המלצר ולבקש כוס מים, בלי קרח, עם קשית ושהלימון יהיה שטוף בבקשה. הלך טוב? אף אחד לא יעצור אתכם בדרך מהקפה אל הבאר.

כי אפשר לקרוא בקפה. אנחנו לא מתכוונים לפענוח משקעי הקפה השחור על הספל – אם כי גם זאת אפשרות – אלא לכך שבחירות הקפה של האדם שממול בתוספת גינוני השתייה שלו מספקים לנו רמזים על אישיותו. טוב, לפחות על פי חוקרת אחת.

כי זה מריח טוב. החוש שמפעיל את הרגשות שלנו בצורה החזקה ביותר הוא חוש הריח. ריחות מעוררים בנו זיכרונות, לפעמים אפילו בלי שנוכל להסביר מדוע. ניחוחות נעימים מעוררים בנו תחושה טובה וגורמים לנו להישאר זמן ארוך יותר במקום. נוירולוגים ואנשי שיווק גילו בשנים האחרונות את כוחם של הניחוחות ומשתמשים בהם באופן מלאכותי בבתי עסק כדי לקדם מכירות. למזלנו, בבתי קפה ריחות מלטפים של קפה, לחם טרי ועוגה חמימה נמצאים תמיד ובאופן טבעי. יש סיכוי שאחרי שכל אחד מכם ילך לביתו, הדייט ייחרת בזיכרון כחוויה מענגת, לא רק בזכות החינניות שלכם, אלא גם תודות לאספרסו והפאי.

/ מגזין

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

סל הקניות